Egyszer már sikerült teherbe esnem, most miért nem megy?

Amikor vetélés vagy halva szülés után nem jön a baba

“Ha egyszer kihúzta a Lottó ötöst, nem jelenti azt, hogy mindig azt fogja húzni” mondta nekem ezt a Debreceni Kaáli Intézet főorvosa a címben szereplő  kérdésemre..

Amikor egy nő várandóssá válik, meg sem fordul a fejében az, hogy ez a történet tragédiával végződhet. Hogy a várva várt gyermek idő előtt megszületik és nem éli túl ezt a traumát.

Nincsen erre felkészülve senki. Persze minden várandós nőben ott vannak a félelmek, a legrosszabb rémálmok. De felkelnek és mennek tovább, szövögetve a szép álmokat, a szép családi képet.

A legtöbb esetben, mikor vetélés vagy halva szülés történik nem lehet kideríteni az okot. Hacsak nincs genetikai rendellenesség, fertőzés stb. Ha tudják is a szülők a magyarázatot, akkor sem lesz jobb a helyzet, nem lesz kevésbé fájdalmasabb a halál ténye.


[INGYENES LETÖLTÉS] Ezt mindenképpen töltsd le!


Én 28 hetesen vesztettem el az ikreimet. Az egyik kisfiam halva született, a másik 1 nap múlva halt meg. Nem volt különösebb oka, ez így történt.

Megéltem milyen az az üresség, mély fájdalom, ami ezután marad. A szégyenérzet, hogy nem vagyok alkalmas anyának, nem tudok gyereket kihordani és nőnek sem érzem magam. Látni a páromon a tehetetlenséget. Ő nem tud ezzel mit kezdeni, nem tudja ezt átérezni. Hiszen nekik a gyermek megszületése után lesz kapcsolódásuk a gyerekkel. Ő végig feszülten figyel, hogy mikor múlik már ez el, visszakapja e valaha a párját. Sok kapcsolat nem bírja el ezt a lelki terhet.

Ebből a tapasztalásból tudom, hogy min keresztül ilyenkor egy nő és ez milyen hatással van a párjára.

Ezzel a tapasztalással tudlak téged hozzájuttatni ahhoz, hogy megoldd ezt a problémát és végre jöjjön a baba.

Az elsődleges feladat a gyászfeldolgozás. A gyász egészséges folyamata és szakaszai 1 év alatt lemennek. Ebben a bejegyzésben ez nagyon jól le van írva:

http://www.lelkititkaink.hu/gyaszreakcio.html

Az egy év után is megoldatlan gyász már nem a halottról szól, hanem rólad, aki mély önsajnálatban vagy. Még mindig ott tartsz, hogy ez miért pont veletek történt meg? Miért kell ennyit szenvednem? Mivel érdemeltem ezt ki? Ezek a gondolatok tartanak benne a fájdalomba.

A negatív hozzállás, amik megrekesztik a gyászfeldolgozás folyamatát:

  • Hallgatás. Nem beszélsz a történtekről, mert nagyon fájdalmas. Úgy gondolod, hogy ezt nem értheti meg az, akivel nem történt meg. A családban is nagy a csend, nem akarja senki felhozni a témát. A munkahelyen is úgy kezelnek,mintha mi sem történt volna.
  • Elfojtás, elterelés. Nem nézel szembe a történtekkel. Nem mész bele a fájdalomba. Helyette nyugtatót, altatót szed. Cigizel vagy éppen tudatmódosító szereket használsz drog, alkohol formájában. Mindegy mi, csak ne kelljen gondolkodni.
  • Begubózás, életöröm elvesztése. Nem szeretsz társaságba járni, mert akkora a szégyenérzet benned, hogy te egy alkalmatlan csődtömeg vagy. Nem űzöd a régi hobbijaid, mert a lelki teher és a fájdalom bénulttá tesznek. Hízni kezdesz vagy éppen fogyni. Mindent úgy alakítasz, hogy ne kelljen nőnek lenni, nőnek kinézni.
  • A fájdalom levezetése a szeretteiden. Mivel senkivel vagy csak nagyon kevés emberrel beszélsz a tragédiáról, az összes feszültség a családodra rakódik. Idegesít a hangjuk, a mozgásuk, a cselekedeteik. Ha van már egy gyereked otthon, akkor vele is megnő a feszültség, türelmetlen és ideges vagy vele.
  • Önvád,bűntudat,lelkiismeret furdalás. Magadat okolod a történtekért. Keresed, kutatod a részleteket. Ha ezt csináltam volna, ez nem lett volna. Ha jobban vigyázok, figyelek magamra ez nem történt volna meg. Ezek az öntipró, pusztító gondolatok csak benne tartanak a problémában. Semmilyen megoldást nem hoznak.Hogyan hat a feldolgozatlan gyász a fogantatási problémádra?A megrekedt gyász blokkolja az egész tested működését. Magas stressz szinten tart. Szervezeted állandó készenléti üzemmódban van, a folyamatos adrenalin túltengés miatt. Nem mennek jól az alapvető fiziológiás szükségletek kielégítései ,mint az evés, ivás, alvás, szexuális élet. Folyamatosan a problémán van a fókusz és nem a megoldáson. Bénítja a cselekvőképességedet. A nőiesség megélése sérül. Nem tudsz befogadni sem tanácsot, sem új életet.Hogyan gyere ki ebből az állapotból?A gyászmunkát érdemes már közvetlenül a haláleset után megkezdeni.
  • Segítséget kell kérni szakembertől, hogy a megfelelő mederbe terelődjenek a gondolataid. Ebben nagy segítség a kineziológia módszere.
  • Fórumokon kibeszélheted, írhatod magadból a fájdalmadat. A mások által megélt szenvedés is segítő lehet ebben az esetben,mert nem érzed magad egyedül ezzel a problémával.
  • Tudatosan azon kell lenni, hogy feldolgozd a gyászt. Tudnod kell, hogy ez a legmélyebb pont innen már nem lehet lejjebb. Csak felfelé vezet az út.
  • Ki kell kapcsolódni, új hobbit, tevékenységet, mozgásformát találni.
  • Bele kell menni a fájdalom legmélyebb bugyrába, tiszta fejjel.
  • Beszélni kell a halálról és a körülményeiről.
  • Elfogadni, hogy ezzel az élet nem büntetni, hanem tanítani akart. Valamit megmutatni.
  • A bűntudat elengedése a legnehezebb, ehhez nagyon sok önszeretet kell.
  • A sikeres gyászfeldolgozás nem jelenti azt, hogy soha többé nem gondolhatsz halott gyermekedre. Ezzel nem zárod ki őt az életedből, ő már a része annak. A sikeres feldolgozás abban segít, hogy az életedet egészségesen tudd tovább élni. A kapcsolatod megmaradjon, ne mélyüljenek el a családi viszályok.
  • Itt az alkalom arra, hogy új embereket ismerj meg, hiszen te sem vagy már a régi.
  • Ha már van gyermeked és a tragédia a tesóval történt, mindenképpen mondd el neki, hogy mi történt a testvérével. Akár utólag is. A saját korának megfelelő nyelvezettel Mert ha ez nem történik meg, akkor a gyerekben később kialakul a bizalmatlanság másokkal szemben. Ugyanis ő érzi, hogy baj van és , hogy kihagyták valamiből. Megtörik az ősbizalma, mert nem volt vele őszinte a család.
  • Ha már van gyermeked, akkor ne érezz lelkiismeret furdalást, ha egyedüllétre vagy kikapcsolódásra van szükséged. Kérj segítséget, vesd be a nagyszülőket. Ne vezekelj, hogy neked most helyt kell állnod az élő gyermeked mellett. A gyászhoz csend és egyedüllét is kell. A benned dúló feszültséget érzi a gyermeked. Egyre ingerültebbé és türelmetlenné válsz vele szemben. Ezzel nem segítesz sem neki, sem magadnak. Menj pihenni, amikor csak szükségét érezd.Hogyan hozhatod ki a legtöbbet a gyászból?Nonszensz ezt hallani, viszont megtapasztaltam, hogy egy tragédia nagyon sok változást hoz az életbe. Az, hogy ez pozitív vagy negatív irányba tereli az életed, az csak a te döntése.

A pozitív választás eredménye:

  • Új útra terelheti az életedet
  • Átrendeződne a kapcsolataid. Egy tragédia meglepő reakciókat vált ki az az emberekből. Akit nagyon közel érzel magadhoz, az eltávolodhat. Ebben az esetben a barátságotok azért élhetett, mert te tápláltad a figyelmeddel. Most, hogy ezt ő nem kapja meg, inkább odébb áll, mert nem tud mit kezdeni a helyzettel. Helyette jönnek újak, olyan segítők, akikről nem is gondoltad volna, hogy foglalkoznak veled. Ezáltal új barátságok születnek. Ez nagyon jó, hiszen te sem vagy már a régi.
  • Legalkalmasabb időszak a változáshoz. A gondolkodás mód megváltoztatása és a cselekvési rendszerek megváltoztatására is alkalmas időszak.
  • Sokan ebben az időszakban lépnek rá az önismereti útra
  • Az önfejlesztés hatására új célok fogalmazódnak meg. Gyakori a munkahelyváltás, alkalmazotti szférából kilépés. Beindítani egy régen áhított vállalkozást
  • Segíteni tudsz másoknak ,akik hasonló helyzetben vannak vagy a jövőben lesznek
  • Találhatsz magadnak új hobbit, amiben megélheted az új énedet
  • Pároddal a kapcsolatod megerősödhet, bajtársakká váltok
  • Ez a helyzet türelemre, elfogadásra, önfegyelemre, bátorságra, hitre és kitartásra nevel.

És ami ezután várható…

A gyászmunka befejezése az első lépés ahhoz, hogy megkönnyítsük a fogantatásodhoz vezető utat. Ezzel növelve a sikerességét egy újabb várandósságnak.

Úgy érzed, hogy tudok neked segíteni keress e-mailben, szívesen válaszolok

 

Share This